Manifest

Drobiazgi to kalejdoskop małych form artystycznych. Publikujemy materiały drobne, ale za to z ogromnym potencjałem. Znajdziecie tu wiersze, krótkie prozy, ilustracje, obrazy i inne ciekawostki.

Szczególnie interesuje nas wszystko, co czujemy, że jest dobre, a co można uznać za peryferyjne – eksperymenty artystyczne, tłumaczenia z małych języków, autorów i autorki, którzy nie są jeszcze znani, a powinni być. Centrum nie stanowi dla nas punktu odniesienia. Każdy z publikowanych tekstów reinterpretuje pojęcie peryferii i dyskutuje zarówno z nim, jak i z otaczającym światem i potencjalnym czytelnikiem czy czytelniczką. Chcemy prezentować nieoczywiste teksty z najwyższej półki literackiej. Chcemy otwierać przestrzeń.

Wierzymy w literaturę. Bo otwiera, bo daje głos. Bo zmienia. Bo wspiera równość i różnorodność samym swoim istnieniem. Wierzymy w sztukę; dlatego zależy nam, żeby tekstom towarzyszyły ilustracje, które będą do nich komentarzem zupełnie dowolnym, wybranym przez Artystkę czy Artystę.

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, którym po przeczytaniu tych słów mocniej zabiło serce. A wszystkim życzymy przyjemnego czytania – i chętnie poznamy uwagi oraz wrażenia, piszcie do nas na magazyn.drobiazgi@gmail.com

Miłosz Hołody

Ola Kołodziejek

Natalia Malek

Katarzyna Michalczak